News 14.11.2015 08:00

Deň 1 - dvojice: Po dráme proti Maďarsku Francúzsko v semifinále

Piatkový program pokračoval základnými skupinami a štvrťfinále v súťaži dvojíc. Vo veľmi dobrej forme sa ukazujú byť francúzski hráči.

Základné skupiny dvojíc tiež ponúkli niekoľko zaujímavých zápasov. Nohejbalová bitka Rumunska a Švajčiarska bola vrcholom skupinovej fázy. Trio Bobis, Vasile Sorean ml. a Alex Sorean určite nabudili aj vynikajúce výkony Bobisa v singloch. Na druhej strane Švajčiari (v zložení Gisler, Jacquet, Chapuis) sú známi skvelou tímovou súhrou. Bol to boj na nože, ale v koncovke oboch setov sa šťastie priklonilo na rumunskú stranu (11:9, 11:9).

Rakúsko, Dánsko, Írsko a Anglicko sa do štvrťfinále neprebojovali a hrali teda o 9.-12. miesto. Z celkového účtovania vyšlo najlepšie Dánsko.

Najzaujímavejšie štvrťfinále ponúkli hráči Maďarska (Harsányi, Gulácsi, Molnár) a Francúzska (Voisinot, Prual, Mercier). Francúzi bez väčších problémov vyhrali prvý set 11:6, no v druhom už ťahali za kratší koniec (7:11). Rozhodujúci tretí set priniesol napínavú drámu so šťastnejším koncom pre kapitána Vincenta Voisinota a jeho tím (12:10) a po víťazstve 2:1 aj vytúžený postup do semifinále.

Švajčiari bojovali o semifinále proti Čechom, no české trio Kop, Rosenberk a Müller bolo nad ich sily (0:2 – 6:11, 8:11).

Rumunsko nedalo šancu Poliakom (Skrydalewicz, Fryczk, Kulik) a zvíťazilo v dvoch setohumenne268ch 11:6, 11:4.

A nakoniec domáca reprezentácia (Brutovský, Belko, Stupák) potvrdila svoj hlad po medaile v zápase proti Ukrajine (Usychenko, Shechuk, Grom) a po hladkom víťazstve 2:0 (11:4, 11:3) postúpila do semifinále.

 

Semifinále – Sobota 14.11. (vysielané cez www.tvcom.cz)

17:15     Slovensko  x Rumunsko

17:45     Česká republika x Francúzsko