News 15.11.2015 09:00

Deň 2 – trojice: Slovensko a Česko potvrdili svoju dominanciu

Druhý deň ME ponúkol najmä zápasy trojíc. Tímy domáceho Slovenska a susednej Českej republiky potvrdili veľmi dobrú formu a bez väčších problémov postúpili do finále.

Diváci v Humennom boli svedkami niekoľkých veľmi dobrých zápasov v skupine, najmä trojsetová bitka medzi Švajčiarskom a Maďarskom zdvíhala zo sedadiel. Prvý set bol veľmi tesný so šťastným koncom pre Švajčiarov (13:11), ale Tamás Pál dokázal zmobilizovať svoj tím a v druhom zvíťaziť 12:10. Švajčiari sa už z tohto náhleho obratu nespamätali a rozhodujúci set prehrali 6:11.

Dánsko, Rakúsko, Anglicko a Írsko sa v tvrdej konkurencii neprebojovali do štvrťfinále, takže bojovali o 9.-12. miesto, pričom najúspešnejšie z týchto súbojov vyšlo Anglicko.

Day 2 Humenne113

V prvom štvrťfinále Slováci pod vedením Jána Brutovského zvíťazili nad Švajčiarskom vo dvoch setoch 11:4, 11:5. V druhom štvrťfinále Francúzi predviedli v útoku svoje akrobatické zdatnosti a zdolali Poľsko 2:0 (11:5, 11:3).

Maďarsko sa v derby proti Rumunsku rozbiehalo veľmi pomaly a prvý set prehralo 3:11. V druhom sa zverenci hrajúceho trénera Pála zlepšili, ale na výborného Bobisa a spol. to nestačilo a Maďari prehrali 9:11.

V poslednom štvrťfinále si to rozdali tímy Ukrajiny a Českej republiky. Český tréner musel byť veľmi nespokojný, keď jeho hráči prehrávali už 0:4 na začiatku prvého setu. Poslal na ihrisko Jána Vankeho, aby svojím vynikajúcim blokom eliminoval ukrajinské smeče. To sa mu aj podarilo a a Česi vyhrali prvý set 11:6. V druhom už podali sústredenejší výkon a zvíťazili 11:4.